KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Grafiskt blad 16218212
*
nr 1621 8212
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Grafiskt blad, Från Seines strand, Graverad hos C H Gillot Paris. Bildmått: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm. Ej signerad
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:38:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 11:59:14
1
300 kr
20/5 19:51:17
2
400 kr
20/5 20:31:18
1
400 kr
20/5 20:31:18
2
400 kr (Budbetjänt)
20/5 20:31:29
1
450 kr
20/5 20:33:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad grafiskt blad konst seines strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Larsson
nr 1621 8212
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Grafiskt blad, Från Seines strand, Graverad hos C H Gillot Paris. Bildmått: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm. Ej signerad
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 11:59:14 | 1 | 300 kr |
20/5 19:51:17 | 2 | 400 kr |
20/5 20:31:18 | 1 | 400 kr |
20/5 20:31:18 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
20/5 20:31:29 | 1 | 450 kr |
20/5 20:33:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad grafiskt blad konst seines strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51